Stříbro a daň z příjmu

 

Daň z příjmu je další velmi často pokládaná otázka. Musím při prodeji investičního stříbra platit daň z příjmu?

Daň z příjmu z prodeje stříbra

Pro účely platby daně z příjmu je důležité rozlišovat, zda se jedná o fyzickou osobu a o jakou formu stříbra se jedná.

Daň z příjmu při prodeji investičního stříbra u fyzických osob

Daň z příjmu

Fyzické stříbro je bráno jako věc movitá.

Fyzické osoby jsou oproštěny z povinnosti platit daň z příjmu movitých věcí podle zákona č. 586/1992 Sb., § 4, písm. C.

Pozor ale na podstatu prodeje! Pokud by se jednalo o opakovaný prodej, může finanční úřad i tak vyměřit daň z příjmu a to bez ohledu na to, zda se jedná o podnikatele nebo ne. Opakovaný prodej by finanční úřad mohl pochopit jako nepřiznané podnikání a následně mu to bude velmi těžké až nemožné vyvrátit.

Daň z příjmu z prodeje investičního stříbra u firem

Na věci movité zahrnuté v obchodním majetku se výjimka z povinnosti platit daň z příjmu nevztahuje. Zproštěny jsou až po uplynutí lhůty 5ti let. Při prodeji investičního stříbra, které bylo v majetku firmy déle než 5 let tedy není nutné platit daň z příjmu.

Kapitálový majetek firmy je možné odprodat bez nutnosti platit daň z příjmu již po uplynutí lhůty 6 ti měsíců.  Jedná se ale spíše o cenné papíry a akcie. Stříbro by jste tedy v tomto režimu mohli prodat bez nutnosti platit daň z příjmu pouze ve formě stříbrných investičních fondů, akcií těžařů, atd.

Nahoru

Copyright 2013 - 2018 © StribroInvestice.EU ® Kontakt

Kopírovat obsah webu bez souhlasu provozovatele stránek je zakázáno.

Tento web používá cookie k analýze návštěvnosti a personalizaci reklam.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací

Cookie je krátký textový soubor, který navštívená webová stránka odešle do prohlížeče. Umožňuje webu zaznamenat informace o vaší návštěvě, například preferovaný jazyk a další nastavení. Bližší informace o použití souborů cookies společností Google je možné nalézt například na stránkách společnosti Google.

zavřít

TOPlist